Letni soustředění 2013

  Letní soustředění tréninkové skupiny minipřípravky

  datum: středa 28.8.2013 - pátek 30.8.2013

  místo: Tábor, hřiště FK Meteor Tábor Čekanice

 

 

 

Nejmenší fotbalisté z minipřípravky Fotbalové akademie absolvovali před nadcházející sezónou své první soustředění. Většina dětí už rok poctivě chodila na tréninky, učila se poslouchat pokyny trenérů, základní pohyby s míčem i bez něj. Tady se kluci naučili hlavně samostatnosti a být“ parta“ – jeden za všechny, všichni za jednoho, vždyť fotbal je týmový sport.

Každý den procvičovali fotbalové techniky, už jim jde lépe vedení míče i střelba. Vždy na konci tréninku si zahráli skutečný zápas a učili se prvním pravidlům fotbalu. Někteří z nich už na podzim zkusí hrát soutěže za mladší přípravku. Při hře už kluci nesledují jen kolik dali gólů, ale vnímají co je to „házíte aut“, „střídáte“, vědí, kdy se střílí penalta, kdy píská rozhodčí, kdo jsou protihráči, atd.

   

program soustředění:

9:30 - 9:45 příchod

10:00 - 12:00 dopolední trénink

12:00 - 12:30 oběd

12:30 - 13:30 polední klid, relaxace

13:30 - 16:00 odpolední trénink

16:00 odchod

 

 

DOKOPNÁ - MINIPŘÍPRAVKA

    (trenéři Marcela Pikálková a Milan Balík s dětmi z minipřípravky)

V červnu uzavřeli svůj první rok ve fotbalové akademii (FAMT) i ti nejmenší – děti z minipřípravky. Celý rok se kluci i holky seznamovali s tím, co je to trénink, jak přežít v kolektivu ostatních dětí, jak poslouchat pokyny svých trenérů. Zkoušeli základní fotbalové i další pohybové dovednosti.

Teď při posledním setkání před prázdninami ukazovali svým trenérům i rodičům, že zvládli to základní s míčem – např. vést míč mezi kužely nebo podle pokynů trenéra. A že jsou připraveni již příští rok začít hrát zápasy a učit se základům fotbalových pravidel. Jako odměnu za snahu, vytrvalost a předvedené výkony  je  trenéři odměnili oblíbenými bonbóny  a předali jim malé dárečky (puzzle). „První třídu“ v akademii zvládli všichni na „jedničku“ a už se těší do vyšší třídy :) Původně byl naplánován i ohníček a opékání buřtů, ale velmi horký tropický den děti vyčerpal a posezení si děti i rodiče přesunuli na podzim, až se znovu sejdou po prázdninách.

       

Děti získaly to nejcennější – nové malé i velké kamarády, kluci z týmu i trenéři jim přeci rozumí a proto patří do „rodiny“, alespoň té fotbalové.